shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ogłoszenie
22.05.2015.
 
Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej II tura 24 maja 2015 r.
21.05.2015.
Przypominam, iż 24 maja 2015 r. odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. W Naszej miejscowości podobnie jak 10 maja br. głosowanie odbędzie się w szkole podstawowej w Krzyszkowicach w godz. od 7.00 do 21.00. Głos można oddać tylko na jednego kandydata. Aby nasz głos był ważny, w kratce z lewej strony nazwiska naszego kandydata należy postawić znak X (czyli: dwie przecinające się linie w obrębie kratki). Wybór więcej niż jednego kandydata spowoduje, że głos będzie nieważny. Podobnie, jeśli nie oddamy głosu na żadnego z kandydatów, głos będzie nieważny. Należy pamiętać aby do lokalu wyborczego zabrać ze sobą dokument tożsamości.
Robert Pitala
Radny Rady Miejskiej
w Myślenicach
 
DLACZEGO NIE WOLNO WYPALAĆ TRAW
15.04.2013.
OSP Krzyszkowice –ważne!!!

DLACZEGO NIE WOLNO WYPALAĆ TRAW


Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla przyrody, jak i samego człowieka. Świadczy o tym poniższe zestawienie faktów:

Negatywny wpływ wypalania traw na ludzi

Niestety, okazuje się, że co roku w takich pożarach giną też ludzie - najczęściej ci, którzy podejmują się wypalania. Zazwyczaj bezpośrednią przyczyną zgonu jest zawał serca, udar termiczny lub gwałtowna zmiana kierunku wiatru, a co za tym idzie - wielkości płomienia, co zaskakuje nieświadomego wypalacza.
Wypalanie to jedna z istotnych przyczyn zatruwania i tak już nadmiernie zanieczyszczonej atmosfery - tysiące pożarów w skali kraju wiąże się z "wyrzucaniem" do niej dziesiątków ton tlenku węgla oraz innych niebezpiecznych związków chemicznych. W związku z tym z roku na rok pogarsza się stan zdrowia społeczeństwa; zmniejsza się przeciętna długość życia.

Czytaj całość