shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
   
Podziękowanie
02.10.2014.


Ochotnicza Straż Pożarna w Krzyszkowicach pragnie serdecznie podziękować pomysłodawcom i organizatorom zbiórki na zakup kosiarki spalinowej dla naszej jednostki. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały pieniądze na ten cel. Kolejny raz uświadamiacie nam, że zawsze możemy liczyć na pomoc mieszkańców. Zakupiona i przekazana w ręce prezesa Andrzeja Grzybka kosiarka będzie bardzo pomocna w utrzymaniu porządku wokół remizy co jest bardzo ważne dla nas, dla wszystkich mieszkańców, jak również osób odwiedzających naszą miejscowość.
Druhowie OSP Krzyszkowice
 
Komunikat
16.09.2014.

W dniu 16.09.2014 nastąpiła zmiana lokalizacji urzędu pocztowego w Krzyszkowicach. Punkt został przeniesiony bliżej Zakopianki do lokalu, w którym między innymi swoje usługi świadczy zakład fryzjerski "Małgosia".
Oprócz usług typowo pocztowych będzie można uzyskać informację na temat ubezpieczeń komunikacyjnych i mieszkaniowych.
Godziny otwarcia:
poniedziałek,wtorek, środa, czwartek 8.00 - 14.30
piątek 8.00 - 18.00
 
Z archiwum Józefa Stanisława Błachuta
23.11.2012.
ARCHIWALNE - KRZYSZKOWICE. Budynek mieszkalny w Krzyszkowicach na zdjeciu wykonanym przez żołnierza Wermachtu w roku 1941. Fotografia prezentowana była w Polsce po raz pierwszy w lokalnym tygodniku "Gazeta Myślenicka" w roku 2012 i pochodzi z prywatnych zbiorów kolekcjonerskich myśleniczanina Józefa Stanisława Błachuta.

ARCHIWALNE - KRZYSZKOWICE. Czerwiec 1941 roku. Rodzina włościan przed swym domem na zdjęciu wykonanym przez żołnierza Wermachtu stacjonującego w Krzyszkowicach. Fotografia prezentowana była w Polsce po raz pierwszy w lokalnym tygodniku "Gazeta Myślenicka" w roku 2012 i pochodzi z prywatnych zbiorów kolekcjonerskich myśleniczanina Józefa Stanisława Błachuta.

ARCHIWALNE - KRZYSZKOWICE. Smutne lata wojny. Panorama wsi z lat 1940-1941. Zdjęcie UNIKATOWE, wykonane przez żołnierza niemieckiego - opublikowane w Polsce po raz pierwszy w tygodniku "Gazeta Myślenicka" w roku 2011. Zdjęcie pochodzi z prywatnych zbiorów myśleniczanina Józefa Stanisława Błachuta.

 ARCHIWALNE - KRZYSZKOWICE. Czerwiec 1941 rok. Żołnierze Wermachtu na tle dworu krzyszkowickiego od strony parku. Fotografia prezentowana była w Polsce po raz pierwszy w lokalnym tygodniku "Gazeta Myślenicka" w roku 2012 i pochodzi z prywatnych zbiorów kolekcjonerskich myśleniczanina Józefa Stanisława Błachuta.

ARCHIWALNE - KRZYSZKOWICE. Rok 1941. Kobiety uczestniczące w procesji eucharystycznej wokół kościoła parafialnego pw. św. Anny na fotografii wykonanej przez żołnierza Wermachtu. Fotografia prezentowana była w Polsce po raz pierwszy w lokalnym tygodniku "Gazeta Myślenicka" w roku 2012 i pochodzi z prywatnych zbiorów kolekcjonerskich myśleniczanina Józefa Stanisława Błachuta.