shadow_left
Logo www.krzyszkowice.eu
Logo
Shadow_R
 
   
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem
09.02.2016.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed bardzo silnym wiatrem, który da się we znaki mieszkańcom południowej Polski. Halny wieje już od kilku dni, jednak właśnie dziś ma być najsilniejszy.
 
Zebrania OSP
17.01.2016.


Zarząd OSP Krzyszkowice informuje, iż w dniu 20.02.2016r. (sobota) o godzinie 17.00 w budynku OSP odbędzie się zebranie ogólne.

Zapraszamy wszystkie Druhny i Druhów.
Walne Zebranie Strażackie odbędzie się w dniu 27 lutego 2016r. (sobota) o godzinie 17:00 w budynku remizy.
Zapraszamy wszystkie Druhny i Druhów.

Zarząd OSP Krzyszkowice

 
Zimowe utrzymanie dróg 2015/2016
06.01.2016.

Drogi gminne w sołectwie Głogoczów, Krzyszkowice, Jawornik, Bęczarka: Firma Grei -Dróg Edward Raczek, 32-445 Krzyszkowice 191- tel. kom. 501 590 840
 
OSP Krzyszkowice - ważne!!!
13.11.2014.
SEZON GRZEWCZY
 
Z myślą o Waszym bezpieczeństwie przedstawiamy kilka ważnych zagadnień związanych z rozpoczętym sezonem grzewczym.
Zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla – czadem


1. Opis zagrożenia Tlenek węgla (CO, nazwa zwyczajowa: czad) powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, w tym paliw, które występuje przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze. Tlenek węgla może być również produktem spalania gazu ziemnego. Jak informuje Państwowa Straż Pożarna, każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych.
Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla:
-jest gazem niewyczuwalnym zmysłami człowieka (bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku),
-blokuje dostęp tlenu do organizmu, poprzez zajmowanie jego miejsca w czerwonych ciałkach krwi, powodując przy długotrwałym narażeniu (w większych dawkach) śmierć przez uduszenie.

2. Objawy zatrucia tlenkiem węgla zależne są od stężenia CO we wdychanym powietrzu oraz od stężenia karboksy hemoglobiny we krwi. Do najważniejszych objawów, które mogą mieć różne natężenie, należą:
ból głowy, zaburzenia koncentracji, zawroty głowy, osłabienie, wymioty, konwulsje, drgawki, utrata przytomności, śpiączka, zaburzenia tętna, zwolniony oddech.
Czytaj całość